a

@2022 SARGON ART.com All Rights Reserved.

  • Türkçe
  • English
  • Deutsch
  • No products in the cart.
top

Hayatınızı Renklendiren Tasarımlar

Sorry, no posts matched your criteria.

Zamansız Mekanlar: Fransız Stili

Fransız tarzı dekorasyon denince akla ilk gelen; XV. Louis dönemine ait altın rengi, büyük, bol perdeli ve vintage mobilyalar olur. Bu lüks ve zamansız güzelliği evimize birkaç adımda uygulamak mümkün. Eğer, zarif ve rustik arasında bir denge kurmaya çalışıyorsanız, bu iç mekan stili en iyi seçimdir. Fransız stilinin en güzel kuralı ise kuralsız olması. Ev sahibinin alışkanlıkları ve tarzına göre şekilleniyor bu stil ve bize yaşanmışlık hissini veriyor.

Oyma Mobilyalar

Provence olarak adlandırılan, ceviz ve meşeden yapılan ve sade boyalı ve ya ham olarak üretilen oymalı mobilyalar Fransız stilinin ana parçalarıdır. Yemek odasında, yatak odasında, oturma odasında eskitme boyalı bu mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Fransız tarzında döşenmiş evlerin olmazsa olmazlarından biri ise büyük yemek masalarıdır. Kare veya yuvarlak fark etmez, her zaman ağır misafirler ağırlıyormuş hissi verir. Yarattığınız mekanlar el işçiliğinin zerafetiyle birleşecektir.

Yardımcı Oyuncu ve Başrol Duvarlar

Fransız tarzında döşenmiş iç mekanı göz yormayan naturel renkte veya beyaza boyanmış duvarlarla destekleyebiliriz. Daha sonra romantik çerçevelere sahip tablolar ve aynalar ile dekore edebiliriz. Öte yandan pastel tonlarda tasarlanmış odaları desenli duvar kağıtlarıyla tamamlayabilir ve onları ön plana çıkarabiliriz. Bu duvarlar sizi Pariste yüksek bencereli, balkonlu evlerden birinde hissettirecektir. Zahmetsiz şıklığa dilediğinizi uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Hem Modern Hem Geleneksel

Modern bir berjer ile rustik bir komodinin birleşimini uyumunun mümkün olacağını pek çoğumuz düşünmez. Uygulandığında ise muhteşem bir fransız stilinin samimi, rahat ve sıcak atmosferini pekiştirir. Farklı zamanları aynı mekanda uygulamaktan çekinmeyin. Örneğin aile yadigarı bir konsolu ve ya masayı modern mobilyalarla birleştirebilirsiniz. Uyguladığınızda kuralsızlığın size vereceği huzuru ve evinize yansıttığınız karakteri hissedeceksiniz.